Meklēšanas rezultāti

Kā īrēt dzīvokli

Publicēt Administrācija datumā 06.05.22
0

Esat tiko izvākušies no vecāku ligzdas vai pirmo reizi vēlaties izīrēt savu pirmo dzīvokli, bet nezināt kā īrēt dzīvokli, tā, lai nebūtu lieku problēmu un neiekultos negaidītās afērās, vai arī vienkārši zinātu ar ko sākt.

Šinī rākstā jūs uzzināsiet:

  • Kā un kur atrast sev piemērotāko dzīvokli;
  • Kam jāpievērš uzmanība īrējot dzīvokli;
  • Dzīvokļa īres dokumenti;

Kur meklēt dzīvokli

Mūsdienās pastāv daudz ne dažādu informācijas resursu, kur ir apkopots lērums nekustamo īpašumu sludinājumu. Kā piemēru var minēt sludinājumu portālu SS, bet kautarī tas ir lielākais sludinājumu portāls Latvijā ne visi dzīvokļu piedāvājumi, tur tiek pievienoti, jo tas ir maksas pakalpojums.

Arī mūsu portāls E-īpašumi www.e-ipasumi.lv piedāvā saviem klientiem pievienot dzīvokļu sludinājumus, bet to var izdarīt bezmaksas, atkarībā no jūsu vajadzībām.

Sludinājumu portāli ir pats efektīgākais veids, taču pastāarī vēl – sociālo tīklu grupa, avīzes, kurās pievieno sludinājumus pārsvarā vecāka gājuma cilvēki, un var dabūt labu piedāvājumu.

Kā arī pastāv nekustamo īpašumu aģentūras, kuras visus jautājumus par dzīvokļa īri uzņema uz sevis, bet protams tas nav par velti, tāpēc ja līdzekļi atļauj var droši izmantot šos pakalpojumus.

Kam jāpievērš uzmanība īrējot dzīvokli

Dzīvokļa īrēšanas procesā ir svarīgi vispirms uzzināt vairāk par tā īpašnieku un tā tarakāniem galvā, jo šī persona parādīsies jūsu dzīvē katru mēnesi, un lai nebojātu nervus nedz sev, nedz īpašniekam vispirms ir jāaprunā visi momenti saistībā ar dzīvokļa izmantošanas noteikumiem.

Vēl svarīgi ir pārrunāt īres maksu, ko jums vajadzēs maksāt katru mēnesi īpašniekam, kā arī nevajag aizmirst ka vēl vajadzēs maksāt komunālos maksājumus, to arī būtu jāuzzin kāds ir to apmērs, jo cenas var atšķirties pat ja dzīvojat vienā pilsētā.

Dzīvokļa īres dokumenti

Lai īrētu dzīvokli ir vajadzīgs īres līgums, kurā ir aprunāts sākot no īres cenas mēnesī un beidzot ar īpašnieka noteikumiem, kurus jums būs jāievēro un vajadzības gadījumā jāsaskaņo. Ja, piemēram, vēlaties īrēt dzīvokli uz ilgu termiņu, laika gaitā jums varētu rasties idejas kā pilnveidot jūsu mājokli, bet bez īpašnieka piekrišanas daudz ko nevarēs darīt, tāpēc tas ir jāņem vērā.

Nobeigums

Īrējot dzīvoli protams ir savas nianses un problēmas, bet gandarījums no sava mitekļa, kaut arī pagaidu, iks jums justies patīkami par sasniegto.

Paldies, ka lasījāt šo rakstu, un E-īpašumi administrācija novēl jums sasniegt iecerētos plānus.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Salīdzināt īpašumus